+90 542 573 79 11

reklam@otelreklami.com

ÇALIŞMA SAATLERİ   10:00 - 18:00

BLOG
Anasayfa Blog Otel Reklamı Nasıl Yapılır?

Otel Reklamı Nasıl Yapılır?

02 Ocak 2021

Otelinizin eşsiz hizmetlerini, hesaplı fiyatlarını ve kampanyalarını anlatmak istediğiniz bir reklam vermek istiyorsunuz. Peki, bunu nasıl yapacaksınız? Şunu bilmelisiniz ki her konuda olduğu gibi pazarlama konusunda da devir dijital reklam devri!

Otelinizin eşsiz hizmetlerini, hesaplı fiyatlarını ve kampanyalarını anlatmak istediğiniz bir reklam vermek istiyorsunuz. Peki, bunu nasıl yapacaksınız? Şunu bilmelisiniz ki her konuda olduğu gibi pazarlama konusunda da devir dijital reklam devri!

Dijital Reklamlar ve Oteller

Geleneksel pazarlama yöntemlerinden olan basılı işlerle reklam verme devri yavaş yavaş son buluyor. Dijital reklamlarda görsel ve içerik olarak daha zengin, güncellenebilen, değiştirilebilen ve düşük bütçeyle daha büyük kitlelere ulaşılabilecek bir yapı bulunuyor. Bu yüzden oteller için de dijital reklamlarla tanıtım çalışmaları çokta yanlış sayılmaz. Bu reklamların birçok çeşidi vardır. Bunlardan bazıları:

SEM (Search Engine Marketing) Arama Motoru Pazarlaması

Arama motorunun doğal sıralamasında yukarılarda yer almak için yapılan çalışmalara SEO denmektedir. Ancak bu önceliği kazanmak için belirli bir bütçe ayırarak SEM’e başvurabilirsiniz. Belirlediğiniz anahtar kelimeler arandığında, web siteniz arama sayfasının ilk sıralarında görünecektir. Sayfanızın adının altında ‘Sponsorlu’ ya da ‘Reklam’ ibaresi yer alır. Ancak birçok kullanıcı bunun farkına varmadan sitenize çoktan girmiştir.

SEM’in güzel yanı, sadece reklamda kalmak için para vermezsiniz. Sitenize kullanıcılar giriş yaptıkça hesabınızdan bakiye düşer. Böylelikle bütçenizi verimli kullanmış olursunuz.

SEM hakkında daha fazla bilgi almak için bu yazımızı okuyabilirsiniz. (Link)

Online Seyahat Acenteleri

İçinde bulunduğumuz sanal çağda tatilcilerin tamamına yakını, rezervasyonlarını ve alım satım işlemlerini internet üzerinden gerçekleştiriyor. Bu işlemin yapılabileceği birçok seyahat acentesi var. Hepsinin iş modeli ve komisyon miktarı birbirinden farklı. Bu yüzden hedefinize en çok hizmet eden dijital ajans firmaları ile birlikte çalışın. Hedefinize ve itibarınıza zarar veren acenteleri ise olabildiğince uzaklaştırın.

Sosyal Medya

Sosyal medya kullanımının ne kadar yükseldiğini anlatmamıza gerek bile yok. Günlük olarak burayı kullanan ve tatile gitmeyi amaçlayan o kadar çok insan bulunuyor ki tahmin dahi edemezsiniz. Bu insanların günlük akışlarında karşılarına çıkmak harika olacaktır. Ancak karşılarına çıktığınız içerikte çok önemli.

İçerik ve çözünürlük olarak kaliteli, profesyonel, hizmetinizi öne çıkaran, hedef kitlenize hitap edecek reklamlar belirlemelisiniz. Otelinizin anlatmaya değer bir hikayesi olmalı. Hizmetleriniz rakiplerinizle aranızda bir fark oluşturmalı. Gerçekçi vaatlerde bulunmak ve fazlasını yerine getirmek müşteri için bulunmaz bir nimettir.

Mobil Reklamlar

Bahsettiğimiz sosyal medya kanallarının kalabalık kitlesinin yüksek çoğunluğu, mobil cihazlarla buralara giriş yapmaktadır. Mobil uygulamalarda çıkacak reklamlarda yer almak için çalışmalar yapmalısınız. Ayrıca oteliniz adına üreteceğiniz uygulama ile hizmetlerinizi ve kampanyalarını tanıtabilirsiniz.

Tüm mecralarda yer alacak reklamlarınızı tek bir elden yürütmek ve pazarlama çalışmalarınızda size yardımcı olabilecek bir ajansla anlaşabilirsiniz. 360 derece pazarlama hizmeti veren Otel Reklamı Ajansı, outdoor reklamlardan sosyal medya reklamlarına kadar geniş bir yelpazede firmanızla birlikte hedefe yönelik olarak hizmet vermektedir.Bu yazı kere okundu.

DİĞER YAZILAR

Bizi Arayın +90 542 573 79 11

Bizi Arayın +90 542 573 79 11

Güzeloba Mah. Rauf Denktaş Cad. Egda Plaza No : 56/102 Muratpaşa / ANTALYA
+90 542 573 79 11
+90 850 840 79 11
reklam@otelreklami.com

Tüm Hakları Saklıdır.

Otel Reklamı Ajansı - Sadece Otel Reklamı 2021

E-BÜLTEN ABONELİĞİ